Nowoczesna metoda prania dywanów na wskroś

Dywan może stanowić elegancki oraz praktyczny dodatek do pomieszczenia. Wówczas salon czy sypialnia może nabrać klimatu. Jednocześnie użytkownicy mogą liczyć na komfort oraz ciepło. Niestety dywan może zbierać duże ilości zanieczyszczeń, które wsiąkają w głąb runa. Na szczęście dzięki metodzie prania dywanów na wskroś wszystkie te zanieczyszczenia można skutecznie usunąć.

Na czym polega pranie na wskroś?

Obecnie najskuteczniejszą metodą czyszczenia dywanów jest pranie na wskroś. Wówczas można pozbyć się najgłębszych i najbardziej trudnych zabrudzeń, a jednocześnie zlikwidować nieprzyjemne zapachy. Metoda na wskroś może być wykorzystywana w przypadku prania dywanów wełnianych, syntetycznych, wiskozowych, a także wykonanych z wielu innych tworzyw. Na samym początku niezbędne są oględziny oraz ustalenie stopnia zanieczyszczenia dywanu. Pracownicy pralni określają na tym etapie jak bardzo zanieczyszczony jest dywan, a także jakich środków czyszczących będzie wymagał, aby wszelkie nieczystości mogły zostać usunięte. Kolejnym krokiem jest trzepanie dywanu. Przed etapem prania w kąpieli wodnej należy bardzo dokładnie wytrzepać dywan. W ten sposób można pozbyć się zabrudzeń, które nie rozpuszczają się w wodzie. Profesjonalne trzepanie dywanu daje zatem możliwość usunięcia piasku, kurzu, a także wszelkich innych większych zabrudzeń, które dostały się do głębszych warstw runa.

Pranie wstępne dywanu

Następnie przechodzi się do prania wstępnego. Na tym etapie usuwane są powierzchniowe zanieczyszczenia. Wówczas istnieje możliwość usunięcia nawet ciężkich zabrudzeń takich jak wosk, guma czy plastelina. Wykorzystując profesjonalne detergenty uzyskuje się bardzo wysoką skuteczność odplamiania dywanu. Wówczas włókna dywanu nie sklejają się w czasie prania zasadniczego.

Zasadnicza kąpiel wodna 

Kolejnym etapem prania na wskroś jest kąpiel wodna. Proces ten jest możliwy dzięki specjalistycznej maszynie z miękką szczotką. To właśnie szczotka delikatnie czyści powierzchnię dywanu. Dywan należy wówczas rozłożyć na podłodze, a następnie wykorzystać maszynę piorącą. Specjalne włosie szczotki może dotrzeć w głąb materiału oraz usunąć zanieczyszczenia zarówno z zewnątrz, z wierzchu oraz ze środka materiału. Wówczas można pozbyć się również nieprzyjemnego zapachu, a także trudnych plam, które głęboko wniknęły w strukturę dywanu.

Odsączanie i suszenie dywanu

Kolejnym ważnym etapem jest odsączalnie, czyli usunięcie nadmiaru wilgoci. Jest to niezbędne po praniu dywanu na wskroś. Dywan wkładany jest to specjalistycznej maszyny, która jest w stanie usunąć z niego nawet 95% wody. Jest to niezwykle ważny proces, gdyż na powierzchni niewłaściwie odsączonego dywanu z łatwością może powstawać pleśń oraz zarazki. Dlatego proces suszenia dywanu jest jednym z ważniejszych elementów podczas jego czyszczenia. Pranie dywanu na wskroś to coraz bardziej popularna metoda, która cieszy się ogromnym uznaniem klientów. Umożliwia ona staranne czyszczenie dywanu, nawet w przypadku bardzo silnych zabrudzeń, których nie da się usunąć samodzielnie. Pranie na wskroś to także usługa dostępna bardzo atrakcyjnych kategoriach cenowych.

Tekst powstał przy współpracy ze specjalistami firmy DAMATPranie dywanów Warszawa