Zbiorniki ciśnieniowe sprężonego powietrza to produkty, które wyróżniają się wysoką jakością. Dzięki temu spełniają oczekiwania współcześnie działających firm wykorzystujących sprężone powietrze.

Jakie parametry techniczne wyróżniają zbiorniki ciśnieniowe sprężonego powietrza?

Zbiorniki ciśnieniowe sprężonego powietrza to produkty dostępne w wersji pionowej i poziomej, a także w wielu wariantach wykonania. Posiadają zawory bezpieczeństwa, które są wykonane ze starannie dobranych materiałów, dzięki czemu przetrwają w niezmienionym stanie przez wiele lat intensywnej eksploatacji. Nowoczesne zbiorniki ciśnieniowe do sprężarek są dostarczane do klienta z pełną dokumentacją wymaganą do ich rejestracji w Urzędzie Dozoru Technicznego. To produkty wykonane ze stali węglowej lub nierdzewnej, malowane natryskowo w kolorach z palety RAL. Zbiorniki ciśnieniowe pionowe mają pojemność do 30 000 l i maksymalne ciśnienie robocze od 8 do 50 barów. Temperatura ich pracy wynosi od -20 do +50 stopni Celsjusza. Z kolei zbiorniki ciśnieniowe poziome mają pojemność od 700 do 300 l i maksymalne ciśnienie robocze od 10 do 31 barów. Ich temperatura pracy to od -20 do +50 stopni Celsjusza. Niezawodne w działaniu zbiorniki ciśnieniowe do sprężarek mogą być przystosowane do systemu wytwarzania  medium, jakie wykorzystuje w danym przedsiębiorstwie produkcyjnym czy też zakładzie świadczącym usługi za pomocą sprężonego gazu. Na rynku dostępne są zbiorniki poziome przeznaczone do nadbudowy agregatów sprężarkowych o pojemności od 20 do 1500 l z ciśnieniem roboczym od 10 do 40 barów i temperaturą pracy od -20 do nawet +100 stopni Celsjusza.

Osprzęt, który posiadają zbiorniki ciśnieniowe do sprężarek

Do wszystkich rodzajów zbiorników ciśnieniowych można dobrać osprzęt, na który skłądają się m. in.: 

  •         zawory bezpieczeństwa,
  •         manometry,
  •         kurki manometryczne,
  •         zawory kulowe,
  •         automatyczne dreny kondensatu.

Zbiorniki ciśnieniowe sprężonego powietrza mają różną wagę. Ich ciężar wynosi od 212 kg do nawet 864 kg. Dzięki temu sprzęt można dostosować do warunków lokalowych w taki sposób, aby instalacja sprężonego powietrza mieściła się w sprężarkowni lub też w innym przeznaczonym do jej przechowywania miejscu. Wielowariantowe zbiorniki ciśnieniowe do sprężarek są dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań przedsiębiorstw działających na współczesnym rynku. To produkty, które można zintegrować z odpowiednim osprzętem, dzięki czemu idealnie spełniają swoje zadanie.

Zbiorniki ciśnieniowe sprężonego powietrza – kompatybilne z różnymi typami kompresorów przemysłowych

Malowane proszkowo zbiorniki ciśnieniowe sprężonego powietrza wyróżniają się estetycznym wyglądem, oferują także skuteczne zabezpieczenie przed działaniem wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych. To elementy układu sprężonego powietrza, które mogą być malowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, a także cynkowane ogniowo. Jest to ochrona przed korozją mogącą spowodować wyłączenie zbiornika ciśnieniowego z eksploatacji. Zbiorniki ciśnieniowe do sprężarek wytwarza się również z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu są one wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne i korozję wynikające z ich codziennej intensywnej eksploatacji. Szeroki zakres temperatury pracy umożliwia dostosowanie tych elementów do specyfiki przedsiębiorstwa. Dodatkowymi elementami wyposażenia są sterowane czasowo lub też pojemnościowo automatyczne dreny kondensatu. Oprócz tego na uwagę zasługują automatyczne dreny kondensatu z ogrzewaniem. Zbiorniki ciśnieniowe sprężonego powietrza mogą współdziałać ze sprężarkami śrubowymi Smart, Focus, Flexi, Storm, Strong, Strong 2S, Compact 2–3, Compack 4-7, KME-B, KME-C, a także bezolejowymi Aquarius i Scrolli oraz sprężarkami wysokociśnieniowymi Sauer.

Zbiorniki ciśnieniowe do sprężarek to sprzęt najwyższej jakości. Są niezbędne dla przedsiębiorców posiadających instalację sprężonego powietrza. To elementy kompatybilne z każdym typem kompresora.

Źródło: Almig – kompresory i sprężarki powietrza