HDS jest to hydrauliczny dźwig samochodowy przeznaczony zarówno do transportu, jak i załadunku oraz rozładunku towarów. JEst nieodzownym elementem logistyki w zakresie przewozu maszyn oraz materiałów budowlanych.

HDS pracuje dzięki obrotowemu ramieniu dźwigu, które pozwala przenosić ciężki ładunek – mogą to być duże maszyny budowlane, ale także materiały takie jak tynk, cement, elementy betonowe, stalowe czy drewniane konstrukcji, cegły czy inne. Dźwig żurawia działa dzięki napędzającej go pompie hydraulicznej, która jest zasilana przez spalinowy silnik pojazdu. Pojazd HDS daje możliwość wyciągnięcia ramienia żurawia nawet na 12 metrów i może udźwignąć od 2,5 do nawet 16 ton. Stabilność samochodu podczas załadunki i rozładunku zapewniają zamontowane podpory boczne.

Wiele osób decydujących się na wsparcie ze strony transportu HDS korzysta z ofert firm, które zajmują się wynajmem ciężkich maszyn oraz pojazdów budowlanych. Jest to spore ułatwienie, ponieważ w ofercie tych przedsiębiorstw jest także praca operatora pojazdu HDS. Tego typu maszyna nie może być bowiem obsługiwana przez każdego – musi to być osoba posiadająca odpowiednie przygotowanie i zezwolenia do wykonywania tego typu prac..

Transport HDS – ekonomiczne oraz wszechstronne rozwiązanie

HDSy są jednymi z najbardziej wielofunkcyjnych pojazdów. Dzięki nim można nie tylko bezpiecznie, ale i szybko, bez wykorzystania innych urządzeń (np. dźwigów stacjonarnych) załadować, rozładować i przewozić ciężkie maszyny oraz materiały budowlane nawet na dużych odległościach. Warto tutaj nadmienić, że pojazdy wyposażone w HDS mają z reguły bardzo dużą ładowność, co oszczędza czas oraz pieniądze poświęcone na dostarczenie ładunku. Pojazdy HDS mogą przewozić przeróżne materiały budowlane – mogą to być ciężkie maszyny, konstrukcje różnego rodzaju, kontenery, urządzenia elektryczne, wózki widłowe lub prefabrykaty. Często zdarza się, że pojazdy z HDS przewożą całą konstrukcję domu – co uzmysławia, jak pojemne oraz wielofunkcyjne jest to rozwiązanie.

W jakich zadaniach świetnie sprawdzi się pojazd wyposażony w hydrauliczny dźwig samochodowy? Na przykład podczas opróżniania dużych kontenerów, przenoszenia dużych obiektów (np. obalonych drzew). Jest to też technologia często wykorzystywana podczas pomocy drogowej oraz używana przez straż pożarną podczas akcji ratowniczych. Dzięki swojej wszechstronności technologia HDS może także służyć samorządom i to właśnie tego typu pojazdy są idealne do wywożenia kontenerów na odpady. Sprawdzą się w przemyśle drzewnym do załadunku i przewozu ściętych drzew. 

Różnorodność oferty w transporcie HDS pozwala na to, by dopasować rozwiązanie bezpośrednio do potrzeb klienta. Istnieje dużo wariantów pojazdów HDS – te przystosowane do transportu szosowego, terenowego oraz niskopodwozia. Niskopodwozia wykorzystuje się przede wszystkim do przewozu urządzeń i sprzętu budowlanego. W ten sposób na budowę dostarcza się koparki, ładowarki, dźwigi i inne pojazdy. HDSy terenowe natomiast wykorzystuje się w przewozie głównie na budowach, gdzie nie ma jeszcze utwardzonych dróg, a transport pojazdami szosowymi groziłby unieruchomieniem samochodów w błocie czy piasku.

Warto wspomnieć także o fakcie, że urządzenia HDS zapewniają bezproblemowy rozładunek. Rozładowywanie pojazdów ciężarowych to często duży problem i pracochłonne zadanie, natomiast hydrauliczny dźwig samochodowy zdecydowanie je ułatwia i przyspiesza. Dzięki temu zyskujemy na czasie nie tylko podczas samego przewozu, ale także wtedy, gdy towar już do nas przyjechał i potrzebujemy relatywnie szybko z niego skorzystać.

Wynajmij HDS – skorzystaj z usług doświadczonych firm

W dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć branżę przemysłu, w której nie sprawdziłby się HDS. Hydrauliczne dźwigi samochodowe to ułatwienie dla przedsiębiorców oraz ich klientów, którym zależy na czasie oraz optymalizacji kosztów. Warto skorzystać z fachowej pomocy, wiedzy oraz doświadczenia firm świadczących profesjonalne usługi wynajmów maszyn budowlanych. Należy pamiętać, że wynajmując HDS w sprawdzonych firmach otrzymasz go wraz z kierowcą/operatorem, który posiada stosowne uprawnienia do obsługi pojazdu. W efekcie będziesz mógł od razu przystąpić do realizacji procesu transportowego bez konieczności zatrudniania osoby, która będzie w stanie nie tylko poprowadzić ciężarówkę, ale także obsłużyć sprawnie hydrauliczny dźwig samochodowy. W dodatku firmy oferujące usługę wynajmu HDSów zawsze dostarczają je klientom w stanie umożliwiającym wygodne i bezpieczne użytkowanie, z kompletem badań technicznych, ubezpieczeniem itp.

Źródło: Avio-Star – maszyny budowlane Warszawa